Iskolánkban több mint fél évszázados múltra tekint vissza a zenei oktatás. 2001. szeptemberétől intézményünk művészeti iskolává bővült, majd 2007-ben a minősítő eljárás során megkapta a "Kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény" címet.
Zeneművészeti ágon egyéni oktatásban heti 2X30 percben, illetve emelt szinten 2x45 percben tanítunk. A gyermekek az alábbi hangszerekre iratkozhatnak be: zongora, fuvola, furulya, trombita, tenorkürt, hegedű és citera.
Tanáraink egységes törekvése, hogy jó zenét tanítsunk. Elsősorban az európai zeneirodalom klasszikus remekműveinek megismerésére, befogadására és interpretálására kell felkészíteni a növendékeinket. Olyan egyénre szabott tananyagot kell választanunk tanulóink számára, amely ezt segíti. Fő célunk, hogy növendékeinkkel megszerettessük a zenét, fejlesszük személyiségüket, és zenei tudást, műveltséget szerezzenek.
Képző- és iparművészeti ágon képzőművészeti, grafika és festészet tanszakon, a táncművészeti ágon néptánc és moderntánc tanszakon folyik az oktatás.
Kézügyességük, kreativitásuk, mozgásuk koordináltsága fejlődik azoknak a gyerekeknek, akik a felsorolt művészeti tanszakokra járnak. Itt csoportos oktatás folyik heti 4X45 perces órákkal.
2010-től iskolánkban már saját tánctermünk valamint tágas, jól felszerelt festészettermünkben folyik az oktatás.
Telephelyeink is vannak Pátyodon és Mátészalkán.
Évente több alkalommal is bemutatkoznak növendékeink:
- október 1-jén a Zenei világnapon mini hangversenyt adnak
- november végén a 3-4. osztályosok művészeti bemutatóját tartjuk
- adventi délelőttön hangszereseink szerepelnek
- a Karácsonyi gálán
- február végén a „Palánta" művészeti bemutatón az 1-2. osztályosok szerepelnek
- általában a Bárdos-héten, áprilisban tartjuk az 5-6. osztályosok és továbbképzősök művészeti bemutatóját
- év végén a képző- és iparművészeti ágon tanuló növendékeink nyilvános vizsgakiállítása tekinthető meg a Városi Galériában
- tanév végén a néptáncosok és moderntáncosok vizsgáját tartjuk